Emisja Ganta

KSA
opublikowano: 18-09-2009, 00:00

Deweloper chce zdobyć od 30 do 45 mln zł na nowe inwestycje.

Deweloper chce zdobyć od 30 do 45 mln zł na nowe inwestycje.

Na 13 października legnicki deweloper zwołał nadzwyczajne walne. Głównym punktem porządku obrad jest podwyższenie kapitału w drodze emisji akcji z prawem poboru. Posiadaczom pięciu "starych" akcji przysługiwać będzie nabycie jednej nowej.

— Chcemy uzyskać z emisji 30-45 mln zł — mówi Dariusz Małaszkiewicz, prezes Ganta.

Oznaczałoby to cenę 10-15 zł za akcję. Na giełdzie akcje handlowane są po ponad 20 zł. Gant zamierza przeznaczyć pieniądze przede wszystkim na wkład własny do rozpoczęcia kilku inwestycji.

— Chodzi o projekt w Warszawie, w Gdańsku i we Wrocławiu — informuje prezes.

Rozmowy z bankami w sprawie finansowania tych inwestycji są już na końcowym etapie. Gant nie wyklucza też przeznaczenia części pieniędzy na zakup nieruchomości.

Walne ma też podjąć decyzję w sprawie umorzenia skupionych 12 tys. akcji własnych oraz w sprawie emisji warrantów zamiennych na akcje. Warranty przyznane będą osobom z kierownictwa i nadzoru w ramach programu motywacyjnego. Cena akcji będzie ustalona na podstawie kursu zamknięcia z dnia przyznania warrantów (nastąpi to po zarejestrowaniu emisji przez sąd jesienią), więc zamiana i wykup papierów przez osoby uprawnione będzie opłacalne tylko przy założeniu długoterminowego wzrostu kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu