Emisja obligacji na rynek USA w VI lub VII

Wielkopolskie Fabryki Mebli S.A.
opublikowano: 23-04-2002, 13:18

WARSZAWA (Reuters) - Emisja polskich obligacji na rynek Stanów Zjednoczonych może zostać przeprowadzona w czerwcu lub lipcu tego roku, powiedział dziennikarzom we wtorek dyrektor departamentu długu publicznego Ministerstwa Finansów Arkadiusz Kamiński.

Wcześniej wiceminister finansów powiedział Reuterowi, że emisja taka jest planowana na najbliższe miesiące i resort rozsyła oferty do zainteresowanych banków inwestycyjnych.

We wtorek Kamiński nie podał wielkości emisji. W ustawie budżetowej jest zapisane, iż Polska może wyemitować obligacje na rynki międzynarodowe za jeden miliard euro oraz za 800 milionów dolarów. Z puli tej zostało wykorzystane 750 milionów euro, które uplasowano w lutym 2002 roku.

Kamiński powiedział także, że obecnie Polska nie planuje emisji obligacji na rynek japoński. Możliwość taka była sygnalizowana wcześniej przez niektórych przedstawicieli resortu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wielkopolskie Fabryki Mebli S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy