Emmerson zadebiutuje w czerwcu

ANP
opublikowano: 21-04-2010, 00:00

Nowe biura i intensywny rozwój sieci franczyzowej — oto plan pośrednika na rynku nieruchomości.

Nowe biura i intensywny rozwój sieci franczyzowej — oto plan pośrednika na rynku nieruchomości.

Emmerson, doradca i pośrednik w obrocie nieruchomościami, wkrótce ma zadebiutować na rynku NewConnect.

— Na giełdzie chcemy pojawić się już w czerwcu. Zdecydowaliśmy się na upublicznienie, bo chcemy pokazać nasz potencjał i dotrzeć do szerszej grupy inwestorów. Liczymy na uzyskanie kilkuset tysięcy złotych. Jest bardzo duże zainteresowanie emisją — mówi Marek Krajewski, prezes spółki.

Spółka rozpoczęła już zapisy na akcje nowej emisji. Uzyskane pieniądze przeznaczy w pierwszej kolejności na uruchomienie systemu franczyzowego.

— Chcielibyśmy mieć do końca 2011 r. minimum 30 placówek franczyzowych. My wniesiemy markę, doświadczenie i tańsze narzędzia do prowadzenia biznesu, a druga strona znajomość rynku lokalnego i ciężką pracę. Poza tym zamierzamy otworzyć w tym roku dwa-trzy biura własne w Warszawie i Krakowie — mówi Marek Krajewski.

Dodaje, że w przyszłym roku mogłyby powstać trzy kolejne oddziały własne. Dziś Emmerson ma 13 takich placówek. Prezes spodziewa się, że pierwsze umowy franczyzowe będą podpisane w czerwcu.

Pozostałe pieniądze z emisji mają być przeznaczone na rozbudowę działu handlowego oraz rozwój spółki na rynku pierwotnym.

Ubiegły rok Emmerson zakończył przychodami na poziomie około 17 mln zł.

— Pierwszy kwartał 2010 r. był pod względem wyników lepszy niż każdy kwartał w 2009 r. Widać ożywienie w branży i poprawę polityki kredytowej banków — mówi prezes Emmersona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emmerson zadebiutuje w czerwcu