Enea i Energa nie chcą płacić dywidendy

Kamil Zatoński
opublikowano: 17-05-2018, 08:24
aktualizacja: 17-05-2018, 08:35

Niektórzy analitycy jeszcze się łudzili, ostateczną decyzję podejmą akcjonariuszy, ale sygnał od zarządów oby energetycznych spółek jest jasny: o dywidendzie można zapomnieć.

Zarząd Enei rekomenduje, by 1,8 mld zł ubiegłorocznego zysku trafiło na finansowanie inwestycji poprzez zasilenie kapitału rezerwowego.

"Rekomendacja Zarządu Spółki o przeznaczeniu 100 proc. zysku netto za rok obrotowy 2017 na pozostałe kapitały rezerwowe jest konsekwencją znacznych potrzeb inwestycyjnych Grupy wynikających między innymi z planów ujętych w "Strategii Rozwoju Grupy Kapitałowej Enea w perspektywie do 2030 roku" - podano.

Zarząd Energi argumenty ma podobne: potrzeby finansowe w związku z inwestycjami są na tyle duże, że całość zysku za ubiegły rok lepiej przeznaczyć na kapitał zapasowy. 

"Jednocześnie, w przyszłości Zarząd nie wyklucza powrotu do wypłaty dywidendy akcjonariuszom, której poziom determinowany będzie realizacją Strategii" - dodano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Enea i Energa nie chcą płacić dywidendy