Enea wybrała wykonawcę bloków w Kozienicach

KZ
28-05-2012, 14:59

Konsorcjum Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europe wygrały przetarg na budowę bloku w Kozienicach

Przetarg na budowę bloku energetycznego o mocy do 1000 MW na parametry  nadkrytyczne rozstrzygnięty. Konsorcjum Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europe pokonało konkurencyjne konsorcjum China National Electric Engineering Co. Ltd. wraz z China Overseas Engineering Group Co. Ltd. Zwycięzca uzyskał 97,716 punktów w postępowaniu przetargowym, natomiast chińskie konsorcjum 92,063.

- Wygrała oferta najlepsza pod względem technicznym, najlepsza jeśli chodzi o wydajność i sprawność bloku - mówi Krzysztof Zborowski, prezes Enea Wytwarzanie.

Budowa bloku potrwa około 5 lat i będzie to najnowocześniejszy w Polsce
i w Europie blok opalany węglem kamiennym. Zwiększy on moce wytwórcze elektrowni w Kozienicach o 1000 MW, czyli o 1/3. Moc Elektrowni będzie wynosić blisko 4 tys. MW. Blok w przyszłości może być wyposażony również w instalację do wychwytywania i skraplania dwutlenku węgla.

Konsorcjum Polimeksu zadeklarowało cenę w wysokości 6,279 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Enea wybrała wykonawcę bloków w Kozienicach