Energa zasili PKP Intercity

opublikowano: 22-06-2017, 22:00

115 punktów poboru w obiektach PKP Intercity korzystać będzie z energii elektrycznej sprzedawanej przez Energę Obrót.

W historii kolejowej spółki jest to pierwsza zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Do walki o umowę z tak znaczącym klientem stanęli najwięksi gracze polskiego rynku energetycznego. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła spółka Energa Obrót. Umowa z PKP Intercity podpisana została na dwa lata, jej realizacja rozpocznie się we wrześniu 2017 r. Wielkość sprzedanej energii wynosi 12 275 MWH, które zasilą 115 punktów poboru w całej Polsce. — Zwycięstwo w tak dużym przetargu to ważny krok w pozyskiwaniu kontrahentów z branży kolejowej.

PKP Intercity to kolejna spółka z Grupy PKP w portfelu naszych klientów obok PKP PLK i PKP — podkreśla Artur Dembny, dyrektor departamentu sprzedaży instytucji publicznych Energa Obrót. PKP Intercity to największy polski operator kolejowy specjalizujący się w krajowych i międzynarodowych przewozach dalekobieżnych. Oferuje połączenia między dużymi miastami i popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie. Każdego dnia przewoźnik uruchamia ponad 300 składów. Od początku 2017 r. PKP Intercity przewiozło prawie 13 mln pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy