Energetyczna inwestycja za 6 miliardów złotych

PAP
20-09-2011, 07:28

Energa zaczyna szukać wykonawców bloku w elektrowni w Ostrołęce. Chętne są firmy z Polski, Chin i Francji – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Należąca do gdańskiej Energi elektrownia w Ostrołęce ogłosiła przetarg na budowę wartego około 6 miliardów zł opalanego węglem bloku o mocy 850-1100 MW. Inwestycja ma być realizowana jako project finance – powstanie spółka, która pokryje do 30 proc. kosztów budowy, a resztę pożyczy.

Chętnych do udziału w projekcie jest wielu. "Analizujemy warunki udziału w przetargu, decyzję powinniśmy podjąć na początku października, mając na uwadze, że termin składania wniosków podany przez inwestora mija 18 listopada" – mówi Mirosław Kowalik, dyrektor ds. sprzedaży w Alstom Power Polska.

Do konkursu prawdopodobnie stanie także chiński potentat Shanghai Electric Co. z poważnym atutem w postaci obietnicy finansowania z dużych banków chińskich. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych pięciu latach Polska będzie największym w Europie terenem budowy elektrowni opalanych węglem.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Energetyczna inwestycja za 6 miliardów złotych