Eneris bliżej przejęcia Onico

opublikowano: 02-09-2019, 16:02

Spółka Eneris Fuels złożyła w UOKiK wniosek o przejęcie Onico.

O zainteresowaniu przejęciem przez Eneris spółki, znajdującej się w tarapatach finansowym, pisaliśmy w "PB" trzy tygodnie temu. 

Właścicielem funduszu Eneris jest urodzony w Polsce Artur Dela,
obywatel Francji i szwajcarski rezydent. Oficjalna biografia mówi, że dorobił
się na branży technologicznej. W latach 80. doradzał przy wprowadzeniu Apple’a
do Europy, był inwestorem w prywatyzacji Eutelsatu, trzeciego operatora
satelitów na świecie, w latach 90. inwestował w telewizję kablową w Polsce, a
cztery lata temu wszedł w branżę odpadów.
Zobacz więcej

OBYWATEL ŚWIATA:

Właścicielem funduszu Eneris jest urodzony w Polsce Artur Dela, obywatel Francji i szwajcarski rezydent. Oficjalna biografia mówi, że dorobił się na branży technologicznej. W latach 80. doradzał przy wprowadzeniu Apple’a do Europy, był inwestorem w prywatyzacji Eutelsatu, trzeciego operatora satelitów na świecie, w latach 90. inwestował w telewizję kablową w Polsce, a cztery lata temu wszedł w branżę odpadów. Fot. ARC

Eneris to grupa kontrolowana przez Artura Delę, pochodzącego z Polski przedsiębiorcę, rezydenta Szwajcarii. Cztery lata temu przejął od francuskiego koncernu Veolia największą w Polsce firmę zajmującą się odpadami i przy tej okazji zapowiadał zainwestowanie nad Wisłą 2 mld zł. W efekcie grupa prowadzi działalność w trzech segmentach. Firma Eneris Surowce powstała w 2015 r. po przejęciu aktywów Veolia Usługi dla Środowiska i dziś jest jednym z większych podmiotów zajmujących się gospodarką komunalną (obsługuje 900 tys. osób). Eneris Energia produkuje ekologiczną energię elektryczną i cieplną, a Eneris Woda — działa w segmencie oczyszczalni ścieków przemysłowych i komunalnych. Ewentualne dołączenie Onico do grupy będzie zatem oznaczało wejście Enerisu w kolejny obszar biznesowy. Kłopotem dla nowego inwestora może być to, że dotychczasowi klienci Onico — firma do końca półrocza dostarczała paliwo m.in. do sieci stacji Moya należących do firmy Anwim — zdążyli już znaleźć sobie nowych dostawców.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu