Enter Air dostanie 287 mln zł pożyczki z PFR

  • PAP
opublikowano: 09-02-2021, 17:10

Linia lotnicza Enter Air podpisała z Polskim Funduszem Rozwoju umowę dot. udzielenia pożyczki płynnościowej z Tarczy Finansowej dla dużych firm na kwotę 287 mln zł - poinformował we wtorek przewoźnik.

Jeden z samolotów czarterowanych przez Enter Air
Jeden z samolotów czarterowanych przez Enter Air
Fot. Tomasz Gawalkiewicz / Forum

"Umowa zawiera standardowe postanowienia stosowane przy umowach podobnej wielkości, w tym w zakresie zabezpieczeń m.in. na majątku spółki" - dodano.

21 stycznia Enter Air informował, że otrzymał z PFR informację o przyznaniu pożyczki.

Enter Air jest największą polską prywatną linią lotniczą, działającą od dziesięciu lat i jedną z największych linii czarterowych w Europie pod względem floty. Flota Enter Air składa się z 22 Boeingów 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8.

Program wsparcia PFR dla dużych firm (obejmuje wszystkie branże wymagające pomocy finansowej) w ramach Tarczy PFR to 25 mld zł (obecnie dostępne jest ok. 20 mld), który składa się z trzech instrumentów: finansowania płynnościowego o wartości 10 mld zł, finansowania preferencyjnego o wartości 7,5 mld zł i finansowania inwestycyjnego (na zasadach rynkowych oraz na zasadach pomocowych) o wartości 7,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane