Enter Air wyemituje akcje na boeingi

Największa polska linia czarterowa przeprowadzi publiczną emisję 2,3 mln akcji.

Największa polska linia czarterowa przeprowadzi publiczną emisję 2,3 mln akcji. Będą stanowiły ok. 11,6 proc. w podwyższonym kapitale spółki.

— Z planowanej emisji chcemy pozyskać około 60 mln zł na wkład własny do sfinansowania dłużnego dwóch Boeingów 737-8 MAX, które mają do nas trafić w październiku i grudniu. Pozwoli nam to znacząco obniżyć koszt finansowania nowych samolotów — mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Emisja zostanie przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru akcjonariuszy. Obecni akcjonariusze, którzy zdecydują się na uczestnictwo w ofercie, będą mieli możliwość utrzymania dotychczasowego udziału w akcjonariacie dzięki preferencyjnemu przydziałowi. Szczegóły oferty znajdą się w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nowe maszyny pozwolą na wygodniejsze połączenia z Polski, m.in. na Wyspy Zielonego Przylądka, Sri Lankę, do Kenii czy na Zanzibar. © Ⓟ

2 mln Tylu pasażerów przewiózł w ubiegłym roku Enter Air, z czego 1,5 mln w Polsce.

33 proc. Taki udział w rynku w Polsce ma Enter Air.

954,9 mln zł Takie przychody zanotowała linia w 2017 r., to wzrost o 17,8 proc.

58,4 mln zł Taki miała zysk operacyjny, to o 26,5 proc. więcej niż w 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Enter Air wyemituje akcje na boeingi