Enter Air wyemituje akcje na boeingi

opublikowano: 18-04-2018, 22:00

Największa polska linia czarterowa przeprowadzi publiczną emisję 2,3 mln akcji.

Największa polska linia czarterowa przeprowadzi publiczną emisję 2,3 mln akcji. Będą stanowiły ok. 11,6 proc. w podwyższonym kapitale spółki.

— Z planowanej emisji chcemy pozyskać około 60 mln zł na wkład własny do sfinansowania dłużnego dwóch Boeingów 737-8 MAX, które mają do nas trafić w październiku i grudniu. Pozwoli nam to znacząco obniżyć koszt finansowania nowych samolotów — mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Emisja zostanie przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru akcjonariuszy. Obecni akcjonariusze, którzy zdecydują się na uczestnictwo w ofercie, będą mieli możliwość utrzymania dotychczasowego udziału w akcjonariacie dzięki preferencyjnemu przydziałowi. Szczegóły oferty znajdą się w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nowe maszyny pozwolą na wygodniejsze połączenia z Polski, m.in. na Wyspy Zielonego Przylądka, Sri Lankę, do Kenii czy na Zanzibar. © Ⓟ

2 mln Tylu pasażerów przewiózł w ubiegłym roku Enter Air, z czego 1,5 mln w Polsce.

33 proc. Taki udział w rynku w Polsce ma Enter Air.

954,9 mln zł Takie przychody zanotowała linia w 2017 r., to wzrost o 17,8 proc.

58,4 mln zł Taki miała zysk operacyjny, to o 26,5 proc. więcej niż w 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Enter Air wyemituje akcje na boeingi