Czytasz dzięki

Epidemia zaszkodziła wynikom McDonald’s

opublikowano: 30-04-2020, 14:17

Znaczący spadek zysku i sprzedaży stał się udziałem koncernu McDonald’s w pierwszym kwartale 2020 r. Oczywiście to „zasługa” epidemii koronawirusa, która wymusiła mocne ograniczenie działalności przez amerykańskiego potentata runku restauracji fast food, donosi Reuters.

Przychody giganta spadły o 6,2 proc. do poziomu 4,71 mld USD, ale okazały się wyższe niż wynosiła mediana prognoz analityków, kształtująca się na poziomie 4,65 mld USD.

Zobacz więcej

McDonald's

fot. Bloomberg

Zdecydowanie mocniej obniżył się zysk netto. Dynamika spadku wyniosła 16,7 proc. do 1,11 mld USD co daje 1,47 USD na akcję z 1,33 mld i 1,72 USD na akcję w I kwartale 2019 r.

Wcześniej spółka informowała, że sprzedaż porównywalna (w placówkach działających na rynku od co najmniej roku) zmniejszy się w pierwszych trzech miesiącach br. o 3,4 proc.

Największa na świecie sieć fast foodów podkreśliła w komunikacie, że około 75 proc. z około 39 tys. restauracji na całym świecie pracuje, w tym prawie wszystkie z 14 tys. w Stanach Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane