Erbak otwiera oddział w Czechach

Małgorzata Zdunek
19-07-2000, 00:00

Erbak otwiera oddział w Czechach

Żywiecki Erbak, producent farb, tynków, zapraw budowlanych i materiałów do systemów ociepleń, kończy przygotowania związane z otwarciem oddziału w Brnie w Czechach. Koszt inwestycji wraz z nakładami przewidzianymi na działania marketingowe oszacowano na 0,6 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków własnych firmy.

— Do czeskiego oddziału zostaną przeniesione urządzenia do barwienia produktów z grupy tzw. produktów mokrych: farb, tynków akrylowych i silikatowych. Powstanie oddziału, w którym sprzedawane będą wyroby na konkretne zamówienie, ma na celu poprawę obsługi klienta — dzięki temu czas oczekiwania zamawiającego skróci się z 1-2 tygodni do kilku dni. Szacujemy, że sprzedaż na rynku czeskim stanowić teraz będzie 30-40 proc. całości eksportu — wyjaśnia Krzysztof Mieszczak, zastępca dyrektora handlowego ds. eksportu.

Dodaje, że zarząd firmy nie wyklucza również możliwości powstania podobnych oddziałów na Słowacji oraz w Rosji, gdzie Erbak eksportuje obecnie zaprawy suche i systemy ociepleń. MZD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Erbak otwiera oddział w Czechach