Erg przejrzy opcje strategiczne

opublikowano: 17-05-2018, 07:32
aktualizacja: 17-05-2018, 07:38

Erg przystąpił do przeglądu opcji strategicznych. Pod uwagę brane jest m.in. nabycie od spółki pakietu akcji własnych lub kupno akcji od jej akcjonariuszy.

"Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, iż dotychczas nie zostały podjęte żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji i nie ma pewności, że takie decyzje zostaną podjęte w przyszłości." - podano w lakonicznym komunikacie.

- Rok 2017 upłynął nam pod znakiem inwestycji związanych ze zwiększaniem mocy produkcyjnych. Uruchomiliśmy 2 nowe linie produkcyjne, w tym miesiącu ruszy kolejna. W mojej ocenie dobrze przygotowaliśmy spółkę do stabilnego wzrostu zarówno na rynku krajowym, a tym bardziej na zagranicznym. Jednak szukamy możliwości bardziej dynamicznego rozwoju, szczególnie za granicami naszego kraju. Dlatego zdecydowaliśmy się na przegląd opcji strategicznych, który pozwoli nam znaleźć nowe sposoby na rozwój. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, ale główny cel jest jeden: wyraźne wzmocnienie procesu rozwoju spółki i jej rynkowego potencjału. Przegląd chcemy zakończyć w tym roku, a o jego efektach oczywiście poinformujemy - komentuje Robert Groborz, prezes Ergu.

Spółka posiada 106 tys. akcji własnych (12 proc.) kapitału. Największym akcjonariuszem jest Dariusz Purgał (19,6 proc.)

Erg to producent tworzyw sztucznych. Jego kurs na GPW w rok spadł o 28 proc. W pierwszym kwartale zysk netto wyniósł 765 tys. zł i był niższy niż w analogicznym okresie 2017 r. Zobacz raport Ergu>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane