Ergis złapał oddech za 30 mln zł

Anna Bytniewska
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Ergis sukcesem zakończył emisję obligacji. Wkrótce zrestrukturyzuje długi i planuje kolejne inwestycje.

Ergis sukcesem zakończył emisję obligacji. Wkrótce zrestrukturyzuje długi i planuje kolejne inwestycje.

Grupa Ergis jeszcze przed końcem tego roku może spłacić część zobowiązań wobec banków z tytułu kredytu zaciągniętego na zakup dwóch niemieckich spółek: MKF-Folien i Schimanski.

Transzę B kredytu wynoszącą 1,3 mln EUR i 22 mln zł Ergis zgodnie z porozumieniem z BRE Bankiem i Bankiem Handlowym miał uregulować do końca stycznia 2010 r. Wcześniejszą spłatę długu umożliwi pomyślne zakończenie emisji obligacji serii A zamiennych na akcje serii H. Skierowano ją do zamkniętej grupy inwestorów.

— Czekamy już tylko na zarejestrowanie przez sąd uchwały walnego z 28 października dotyczącej emisji obligacji, co uruchomi proces zapłaty za nie — mówi Tadeusz Nowicki, prezes Grupy Ergis.

Spółka zakłada, że nastąpi to do końca listopada tego roku. W pierwszej transzy inwestorzy zapisali się na obligacje o wartości 26 mln zł. Zamknięta niedawno transza uzupełniająca przyniesie 4 mln zł.

— Inwestorzy zapisali się na całą, dostępną pulę obligacji Ergisu o wartości 30 mln zł — podkreśla Tadeusz Nowicki.

Wartość nominalna obligacji to 1000 zł za sztukę. Zamiana ich na akcje będzie możliwa po cenie nominalnej 4 zł za walor.

Spółka złapała oddech i już planuje kolejne inwestycje w rozwój produkcji folii stretch. Na ten cel wyda 24 mln zł. 9,6mln zł w ramach tej kwoty to pieniądze uzyskane z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Obecnie spółka wytwarza 27 tys. ton folii stretch rocznie. Na przełomie 2010 i 2011 produkować będzie 17 tys. ton rocznie więcej.

— Wykorzystujemy już 100 proc. mocy produkcyjnych i zaczyna nam ich brakować, a to ogranicza sprzedaż — twierdzi Tadeusz Nowicki.

Jest też inny powód, dla którego Ergis zdecydował się na tę inwestycję.

— Pozwoli nam ona produkować takie folie stretch, które są obecnie najbardziej poszukiwane na runku — dodaje Tadeusz Nowicki.

Anna Bytniewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu