Czytasz dzięki

Ermotti: bankowość inwestycyjna pozostaje wrażliwa

opublikowano: 07-06-2019, 20:23

Warunki bankowości inwestycyjnej poprawiły się w ostatnich miesiącach, ale pozostają „bardzo kruche”, ocenia Sergio Ermotti, dyrektor generalny banku UBS.

W marcu zaczęliśmy dostrzegać normalizację środowiska. Jeśli spojrzeć przez pryzmat ostatnich trzech miesięcy, sytuacja wyraźnie się ustabilizowała i poprawiła, choć trzeba podkreślić, że stało się tak z bardzo niskiej bazy - powiedział Ermotti. Sytuacja jest nadal bardzo krucha – dodał bankier.

Sergio Ermotti, szef banku UBS
Zobacz więcej

Sergio Ermotti, szef banku UBS fot. Bloomberg

W kwietniu UBS informował, że w I kwartale zyski w banku inwestycyjnym spadły aż o 64 proc. w ujęciu skorygowanym ponieważ największy bank w Szwajcarii zarobił mniej pieniędzy zarówno od firm doradztwa korporacyjnego, jak i na rynku akcji.

Ermotti podkreślił szczególnie trudne warunki rynkowe w Europie i Azji, kluczowych obszarach działalności bankowości inwestycyjnej szwajcarskiego pożyczkodawcy.

Wyniki drugiego i pierwszego kwartału naszego banku inwestycyjnego nie różniły się od reszty branży – wyjaśnił  Ermotti.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

UBS