Ermotti: bankowość inwestycyjna pozostaje wrażliwa

opublikowano: 07-06-2019, 20:23

Warunki bankowości inwestycyjnej poprawiły się w ostatnich miesiącach, ale pozostają „bardzo kruche”, ocenia Sergio Ermotti, dyrektor generalny banku UBS.

W marcu zaczęliśmy dostrzegać normalizację środowiska. Jeśli spojrzeć przez pryzmat ostatnich trzech miesięcy, sytuacja wyraźnie się ustabilizowała i poprawiła, choć trzeba podkreślić, że stało się tak z bardzo niskiej bazy - powiedział Ermotti. Sytuacja jest nadal bardzo krucha – dodał bankier.

Sergio Ermotti, szef banku UBS
Zobacz więcej

Sergio Ermotti, szef banku UBS fot. Bloomberg

W kwietniu UBS informował, że w I kwartale zyski w banku inwestycyjnym spadły aż o 64 proc. w ujęciu skorygowanym ponieważ największy bank w Szwajcarii zarobił mniej pieniędzy zarówno od firm doradztwa korporacyjnego, jak i na rynku akcji.

Ermotti podkreślił szczególnie trudne warunki rynkowe w Europie i Azji, kluczowych obszarach działalności bankowości inwestycyjnej szwajcarskiego pożyczkodawcy.

Wyniki drugiego i pierwszego kwartału naszego banku inwestycyjnego nie różniły się od reszty branży – wyjaśnił  Ermotti.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

UBS