Na rynku systemów ERP główną tendencją jest mobilność. Do niedawna oprogramowanie biznesowe było ściśle związane ze stacjonarnym miejscem pracy. Obecnie firmy coraz częściej chcą, żeby zatrudnieni korzystali z takich aplikacji za pośrednictwem dowolnego urządzenia przenośnego. Zdalny dostęp do narzędzi IT, umożliwiający wgląd w dane, analizy, raporty bez względu na miejsce i porę dnia, może korzystnie wpłynąć na produktywność pracowników i przyczynić się do wzrostu konkurencyjności firmy.
Jak wynika z naszego badania przeprowadzonego w 10 krajach, aż 65 proc. ankietowanych postrzega mobilność za ważną w uzyskaniu lepszego dostępu do informacji i wsparciu komunikacji zdalnych pracowników.
Niestety, tylko co drugi respondent ma mobilny dostęp do swojego systemu ERP, a zaledwie 25 proc. może korzystać z oprogramowania za pomocą smartfonów i tabletów. Ta sytuacja będzie się musiała jednak zmienić — jak wskazują wyniki sondażu, 43 proc. pracowników chciałoby mieć dostęp do systemu ERP za pomocą smartfonów, a 38 proc. za pośrednictwem tabletów. [red. MK] © Ⓟ
