ERP — zmiana na lepszenigdy nie była łatwiejsza

DI
opublikowano: 13-02-2013, 00:00

Kontrola kosztów, usprawnienie produkcji, przyśpieszenia pracy przedsiębiorstw — to wszystko i wiele więcej można osiągnąć dzięki systemom ERP

W czasach spowolnienia gospodarczego najlepszym sposobem na sukces jest inwestycja w system ERP. Dlaczego? Ponieważ w zmieniającym się dynamicznie otoczeniu rynkowym, przy nasilonej konkurencji i zmieniających się potrzebach klientów narzędzie, które umożliwia dostęp do zawsze aktualnych informacji o sytuacji przedsiębiorstwa, błyskawiczną reakcję na zmiany oraz planowanie przyszłej strategii firmy, jest na wagę złota. — Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze systemu do zarządzania produkcją jest wybór właściwego dostawcy oprogramowania wraz z odpowiednim zespołem specjalistów analizujących, wdrażających i serwisujących dane rozwiązanie — opowiada Tomasz Brauła, dyrektor ds. rozwoju produktów z firmy SIMPLE SA. SIMPLE, firma z wieloletnim doświadczeniem, kompetentnymi pracownikami oraz nowoczesnymisystemami własnej produkcji, należy do czołówki dostawców systemów ERP w Polsce.

Oprogramowanie na miarę

SIMPLE jak mało który dostawca rozumie, że podstawowe funkcjonalności systemu ERP mogą nie wystarczyć. — Obecnie klienci wymagają dużo więcej. Często pytają o takie mechanizmy jak planowanie i rozliczanie zakupów, procesy wspomagania sprzedaży, planowanie i kontrolę budżetów, automatyzację procesów magazynowych i produkcyjnych, współpracę z urządzeniami mobilnymi, łatwą integrację z innymi systemami oraz możliwość implementacji w systemie własnych rozwiązań takich jak własne funkcje, okna, mechanizmy — opowiada Tomasz Brauła. SIMPLE, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i — przede wszystkim — doskonałemu zrozumieniu procesów, jakie zachodząw przedsiębiorstwach, potrafi z oferowanych modułów „uszyć na miarę” system ERP dla każdego klienta. Firma SIMPLE, realizując wdrożenie u klienta z branży metalurgicznej, dostarczyła nie tylko trzon w postaci systemu SIMPLE.ERP w dziedzinach zarządzania finansami, majątkiem trwałym, obrotem towarowym, zarządzaniem personelem, ale również system do zarządzania produkcją. Dzięki temu firma dysponuje dokładnymi informacjami o zleceniach produkcyjnych, etapie, na którym znajduje się zlecenie, surowcach, które zostały wykorzystane w trakcie jego realizacji, oraz o tym kto jaką operację i kiedy wykonał. Kontroluje również koszty. Po zakończeniu produkcji etykiety na produkty są drukowane bezpośrednio z systemu wraz ze wszystkimi potrzebnymi informacjami. Firma utrzymuje stany magazynowe na niskim poziomie, aby nie zamrażać pieniędzy, jednak dzięki ERP zawsze jest on na tyle bezpieczny, aby zachować ciągłość pracy przedsiębiorstwa.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Korzyści w krótkim czasie

Innym ciekawym przykładem jest wdrożenie w firmie z branży FMCG, która zajmuje się importem, przetwórstwem i sprzedażą owoców morza oraz ryb. Istotne dla właścicieli było to, aby nowe oprogramowanie wspierało planowanie i rozliczanie produkcji i zaopatrzenia, w tym zleceń korporacyjnych. Duży nacisk położono na działania związane z rachunkiem kosztów, a także, co szczególnie ważne, biorąc pod uwagę specyfikę sektora, żeby wspierało obowiązujące w firmie procedury jakości. Wybrane przez firmę moduły uregulowały i przyśpieszyły pracę w istotnych dziedzinach jej działalności. Ułatwiły prowadzenie księgowości, polityki magazynowej, pomogły w zarządzaniumajątkiem i produkcją. Pozwalają na pełne kontrolowanie kosztów. — Z korzyści widocznych bądź odczuwalnych w krótkim czasie po zakończeniu wdrożenia wymieniłbym efektywniejszą obsługę kluczowych funkcji w produkcji, obniżenie kosztów, optymalizację zasobów, łatwe planowanie i posiadanie bieżącej informacji o rentowności. Bez odpowiedniego systemu nigdy nie będziemy mieli pewności, ile zarabiamy na danym zleceniu — opowiada Tomasz Brauła.

SIMPLE pomoże z finansowaniem

Czy jednak systemy ERP nie znajdują się tylko w zasięgu dużych firm? — Rzeczywiście, kiedyś tak było, ale to już przeszłość. Zainteresowanie systemami ERP jest coraz większe, szczególnie wśród firm z sektora MŚP. Na wzrost zainteresowania systemami IT miały i nadal mają wpływ programy realizowane przez jednostki wspierające rozwój konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Wdrożenia nowoczesnych systemów stały się bardziej realne, a koszty, dzięki możliwości skorzystania z dotacji, przystępne — mówi Tomasz Brauła. Eksperci SIMPLE udzielą wyczerpujących informacji merytorycznych i praktycznych dotyczących dotacji z Unii Europejskiej, a także pomagają w pozyskiwaniu finansowania. Warto zwrócić się do nich po radę. — W wyniku wdrożenia systemu SIMPLE.ERP klient otrzyma możliwość kontroli nad kosztami, poprawi rentowność produkcji, zoptymalizuje działania magazynów, zautomatyzuje kluczowe procesy, usprawni współpracę z kontrahentami — dodaje Tomasz Brauła. To, co zaczynie się od telefonu, może się skończyć wielką zmianą w działaniu firmy. Zmianą na lepsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane