Erste zdołowało Sygnity

MGA
opublikowano: 22-08-2012, 00:00

Jeden strzał i kurs akcji informatycznej spółki leży na deskach. Jest najniższy od połowy lat 90.

Tylko przez dwie sesje akcjonariusze Sygnity mogli cieszyć się ze wzrostu kursu. Wczoraj cios zadała im negatywna rekomendacja analityków Erste Group. W reakcji na nią akcje informatycznej spółki taniały nawet o 9 proc. i w najgorszym momencie kosztowały niespełna 11 zł. Tak nisko nie były od 1995 r.

Daniel Lion, analityk Erste Group, w rekomendacji nie zostawia suchej nitki na spółce. Według niego, w tym roku kalendarzowym bardzo ciężko będzie jej osiągnąć zysk, a jedyną szansą na poprawę notowań jest pojawienie się firmy chętnej do przejęcia Sygnity.

— Kilkakrotnie pojawiały się pogłoski o zainteresowaniu Sygnity ze strony izraelskiego Ness i fińskiego Tieto, ale na razie jest za wcześnie, by wskazywać innego zainteresowanego niż Asseco Poland — ocenia analityk.

Wycenia akcję spółki na 8,7 zł. A jeszcze niedawno Asseco Poland oferowało w wezwaniu 21 zł, oferując 250 mln zł za całą spółkę. Według rekomendacji, Erste jest warta około 100 mln zł.

W ubiegły czwartek Sygnity opublikowało wyniki za drugi kwartał 2012 r. Były gorsze od tych sprzed roku. Towarzyszył im list nowego prezesa spółki — Janusza Gaya — który zapowiedział w nim m.in. poprawę rentowności i powrót do zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu