ES-System poluje w centrach

ANP
opublikowano: 15-02-2011, 00:00

Spółka z branży oświetleniowej negocjuje duże zlecenia w kraju i za granicą. Rok rozpoczęła od wzrostów sprzedaży.

Spółka z branży oświetleniowej negocjuje duże zlecenia w kraju i za granicą. Rok rozpoczęła od wzrostów sprzedaży.

Dla ES-Systemu rok zapowiada się obiecująco.

— Sprzedaż w styczniu była wyższa niż przed rokiem. Pozytywna tendencja wzrostów z trzeciego i czwartego kwartału wciąż się utrzymuje, a my wchodzimy w nowy rok z większym optymizmem — mówi Bogusław Pilszczek, prezes ES-Systemu.

Prezes spółki z branży oświetleniowej ma podstawy by być w dobrym nastroju.

— Dostrzegamy ożywienie w branży centrów handlowych w kraju i za granicą i tam negocjujemy zlecenia. To może być motorem sprzedaży w tym roku — uważa Bogusław Pilszczek.

W nowy rok spółka weszła z portfelem zleceń wyższym niż w tym samym okresie rok wcześniej. Z długoterminowych umów realizowanych przez ES-System jest m.in. dostawa oświetlenia dla węzła w Göteborgu i opraw oświetlenia awaryjnego dla wieżowca Al Hamra Tower w Kuwejcie.

Raport roczny spółka opublikuje 21 marca. Według wcześniejszych założeń zarządu, przychody i zyski z 2010 r. miały być co najmniej na poziomie z 2009 r. (odpowiednio: 150,79 mln zł i 9 mln zł).

— Po trzech kwartałach widać, że idziemy w tym kierunku. Czwarty kwartał okazał się najlepszy. Wyraźne poprawiła się koniunktura w budownictwie i branży oświetleniowej. Ten ostatni rynek urósł o 5 proc. wobec 2009 r. — mówi prezes ES-Systemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu