Es - System wierzy we wzrost

ANP
opublikowano: 04-02-2009, 00:00

Oświetleniowa spółka zamierza skoncentrować się na poprawie tegorocznego wyniku netto. W planach ma też drobne inwestycje.

Oświetleniowa spółka zamierza skoncentrować się na poprawie tegorocznego wyniku netto. W planach ma też drobne inwestycje.

Es-System, spółka z branży oświetleniowej, chce w tym roku zwiększyć marże brutto na sprzedaży o 1-2 proc.

— Możemy to osiągnąć dzięki optymalizacji kosztów i wykonanym inwestycjom. Marża brutto na sprzedaży po trzech kwartałach 2008 r. wyniosła 63,8 proc. — mówi Bogusław Pilszczek, prezes Es-System.

Dodaje, że inwestorzy powinni być zadowoleni z wyników z 2008 r. i ostatniego kwartału, ponieważ firma ma rezerwy finansowe i żadnych długów. Raport z IV kwartału spółka opublikuje 27 lutego. Po trzech kwartałach Es-System miał 126,9 mln zł skonsolidowanych przychodów i 10,41 mln zł zysku netto. W 2009 r. przychody mają wzrosnąć o kilkanaście procent.

Tegoroczne wyniki może poprawić działalność laboratorium w Wilkasach, którego budowę Es-System właśnie ukończył. Firma podpisała też umowę z czeską stacją badawczą na wydawanie atestów.

— Skrócimy czas i drogę wydawania certyfikatów. Wyjdziemy z ofertą badań dla naszej konkurencji. Firmy, które nie dysponują takimi pracowniami, są w drugim szeregu europejskich spółek z branży — uważa Bogusław Pilszczek.

Budowa i wyposażenie laboratorium kosztowało 900 tys. zł. Inwestycję spółka sfinansowała z pieniędzy własnych i z emisji.

Dobrze w firmie rozwija się eksport. Na koniec 2008 r. jego udział w obrotach sięgnie 25 proc. Celem jest osiągnięcie 30 proc. w 2011 r.

W tegorocznych planach są inwestycje wartości 10 mln zł w modernizację obszaru automatyzacji i robotyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane