Eureko chce wycofać swego przedstawiciela z zarządu PZU

10-10-2002, 15:07

WARSZAWA (Reuters) - Eureko poinformowało, że wycofuje swego przedstawiciela z zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (PZU). Z zarządu odejdzie Antonio Martins da Costa, pełniący funkcję wiceprezesa, podało Eureko w czwartkowym komunikacie.

"Ta decyzja spowodowana jest postępowaniem większości w zarządzie, mianowanej przez resort skarbu, która doprowadziła do pogorszenia i tak już napiętej sytuacji wynikającej z braku efektywnego ładu korporacyjnego" - podano w komunikacie Eureko.

Jednocześnie inwestor wezwał reprezentującego interesy skarbu państwa ministra Wiesława Kaczmarka do podjęcia wspólnych z Eureko kroków, w celu zajęcia się "poważną sytuacją" w PZU.

W czwartek Gazeta Wyborcza napisała, że spór między Eureko, a prezesem PZU Zdzisławem Montkiewiczem zaostrza się i dotyczy on sposobu kierowania firmą.

Trzy lata temu konsorcjum Eureko i BIG BG kupiło 30 procent akcji PZU. W kwietniu tego roku rząd zdecydował, że odstąpi od umowy sprzedaży Eureko kolejnych 21 procent akcji PZU SA w bezpośredniej transakcji. Holenderski inwestor będzie mógł jednak kupić akcje w ofercie publicznej.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eureko chce wycofać swego przedstawiciela z zarządu PZU