Eureko wycofało swego przedstawiciela z zarządu PZU

Przemek Barankiewicz
10-10-2002, 15:31

Eureko, które razem z BIG BG posiada 30 proc. akcji PZU, wycofało Antonio Martins da Costa z funkcji wiceprezesa ubezpieczyciela. Powodem jest niemożliwość wspólnego - z przedstawicielami Skarbu Państwa – zarządzania PZU. Eureko zaapelowało do Wiesława Kaczmarka, ministra skarbu, o podjęcie współpracy. O godzinie 17 rozpocznie się konferencja prasowa PZU.

- Decyzja ta, podjęta na wniosek Pana da Costa, spowodowana została postawą większości członków zarządu PZU, którzy wybrani zostali przez Skarb Państwa i których działania spowodowały wzrost napięcia wokół spraw związanych z brakiem skutecznego zarządzania grupą PZU – informuje Eureko.

Holenderski inwestor zwrócił się do Wiesława Kaczmarka "o podjęcie wspólnie z Eureko działań w celu naprawy poważnej sytuacji w firmie".

Wcześniej dziennik „Rzeczpospolita” przypuszczał, że Eureko może ogłosić zamiar złożenia pozwu do trybunału arbitrażowego w Sztokholmie. Holenderska grupa od wielu miesięcy domaga się bowiem realizacji umowy ze Skarbem Państwa, na mocy której miała prawo zakupu 21 proc. akcji PZU i przejąć tym samym kontrolę nad ubezpieczycielem.

ONO, ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eureko wycofało swego przedstawiciela z zarządu PZU