Euro góruje nad dolarem

Wzrostowa passa euro wydłużyła się do czterech tygodni, co nie zdarzyło się od prawie trzech lat

Skok notowań dolara w reakcji na grudniową podwyżkę stóp Fedu okazał się — przynajmniej do tej pory — zwieńczeniem ostatniej fali umocnienia amerykańskiej waluty. W ubiegłym tygodniu euro umocniło się do dolara o 1,0 proc. To oznaczało już czwarty wzrostowy tydzień wspólnej waluty, a taka passa nie zdarzyła się od marca 2014 r.

Inwestorzy realizują zyski z umocnienia dolara zanotowanego po tym, jak wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa doprowadziło do spekulacji, że stymulacja fiskalna pobudzi wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych. Jednak zdaniem strategów towarzystwa UBS Wealth Management, jest duże prawdopodobieństwo, że inwestorów liczących na dalsze wsparcie dla amerykańskiej waluty przez politykę Trumpa czeka zawód. „Oczekujemy, że w najbliższych miesiącach dolar osiągnie szczyt. Ta fala jest bliska odwrócenia” — napisali specjaliści instytucji w nocie do klientów. Zalecili oni sprzedawanie dolara za koszyk walut, takich jak euro, jen, frank, funt, korony szwedzka i norweska oraz dolar kanadyjski. Ożywienie w innych globalnych gospodarkach dogania ożywienie w USA, tłumaczą specjaliści. Wbrew nadziejom inwestorów grających na umocnienie dolara na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Donald Trump nie przedstawił szczegółów planowanych programów stymulacyjnych. © Ⓟ

1 proc. Tyle w miesiąc złoty odrobił do euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Euro góruje nad dolarem