Euro obroniło wsparcie, złoty się wzmocnił

Tomasz Szecówka
opublikowano: 27-08-2010, 00:00

Wczorajszy kalendarz danych makroekonomicznych był niemal pusty. Z istotniejszych danych poznaliśmy tygodniową liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Mniejsza od oczekiwań liczba nowych bezrobotnych w drugim tygodniu sierpnia (473 tysiące wobec 490 tysięcy) nie miała wpływu na rynek walutowy, podobnie jak przedpołudniowe raporty ze strefy euro.

Po obronie istotnego wsparcia na wykresie EUR/USD przy 1,26 (wynikających z 50-procentowego zniesienia fali wzrostowej od początku czerwca), eurodolarowi zabrakło siły do wzrostów powyżej 1,2760. Konsolidacja w przedziale 1,2680-1,2757 sprzyjała wczoraj kontynuacji korekcyjnego umocnienia polskiej waluty. Polskie pary walutowe od dwóch dni szukają wsparcia. Najbliższe z nich mogą znajdować się obecnie przy 3,96 dla EUR/PLN oraz 3,10 dla USD/PLN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Szecówka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu