Euro odbiło w górę, traciły frank i jen

Joanna Pluta
opublikowano: 09-09-2010, 00:00

W środę doszło do odreagowania. Kurs EUR/USD po silnej zniżce aż do 1,2660 zdołał wrócić pod koniec dnia w okolice 1,2750. Lekkiemu osłabieniu uległy natomiast waluty uznawane za tzw. bezpieczne aktywa, czyli frank szwajcarski i jen. Rano kursy EUR/CHF oraz USD/JPY ustanowiły wieloletnie minima (odpowiednio 1,2770 i 83,40). W przypadku notowań euro względem franka było to minimum historyczne. Jen natomiast umocnił się do poziomu nieobserwowanego od 15 lat.

Większość walut zyskiwała wczoraj do dolara. Dolar kanadyjski natomiast umocnił się względem amerykańskiej waluty dodatkowo na fali czynników fundamentalnych. Notowania USD/CAD silnie zniżkowały (aż do 1,0350) po decyzji banku centralnego Kanady, który podwyższył stopy procentowe o 25 pkt baz., do 1,0 proc. Na rynku złotego panował spokój, choć i tu doszło do lekkiego odreagowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu