Euro przeceni się do 4,12 zł (ANALIZA TECHNICZNA)

Wybicie się kursu euro dołem z budowanego od czterech lat kanału może oznaczać zejście notowań wspólnej waluty do 4,12 zł, wynika z analizy technicznej.

Od początku roku euro potaniało o 16 groszy, czyli 3,5 proc., a blisko dwa razy mocniej przecenił się dolar. To może jeszcze nie być koniec umocnienia złotego, podpowiada analiza techniczna. Wszystko dlatego, że notowania wspólnej waluty wybiły się dołem ze zwyżkującego kanału, który budowały od czterech lat.

Zgodnie z zasadami analizy technicznej po przełamaniu dolnego ograniczenia formacji, leżącego na wysokości 4,30 zł, zasięg spadków jest równy jej szerokości. Ponieważ wynosi ona 18 groszy, zasięg umocnienia złotego do euro należałoby wyznaczyć na 4,12 zł. To oznaczałoby, że euro ma jeszcze w średnim terminie około 3-procentowy potencjał osłabienia do złotego.

Czy to oznacza, że zmieni się także długoterminowy trend na rynku krajowej waluty? Choć jest na to szansa, to jednak nie ma pewności, że tak się stanie. Kiedy kurs euro do złotego wyszedł z kanału dołem w 2015 r., spadł w dwa miesiące o 20 groszy, by jednak w ciągu następnych czterech miesięcy wrócić do kanału i potem kontynuować zwyżki wewnątrz formacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Euro przeceni się do 4,12 zł (ANALIZA TECHNICZNA)