Euro traciło do dolara po informacjach o PKB

Mariusz Potaczała
opublikowano: 05-09-2007, 00:00

Wtorkowa sesja przyniosła na światowe rynki powrót awersji do ryzyka. Towarzyszyła jej aprecjacja jena i dolara amerykańskiego. Inwestorzy przystąpili do zakupów bardziej bezpiecznych aktywów, takich jak m.in. amerykańskie obligacje. W strefie euro przedstawiony został drugi odczyt PKB z II kwartału. Okazał się zgodny z wcześniejszymi szacunkami wynoszącymi 2,5 proc. W porównaniu z wzrostem w Stanach Zjednoczonych w tym okresie (4 proc.) dane te niezbyt imponują. Przełożyło się to na zniżkę eurodolara do poziomu 1,3550. Wzrost awersji do ryzyka wpłynął także na osłabienie złotego. USD/PLN wzrósł do poziomu 2,8250 zł, natomiast EUR/PLN do 3,8250 zł.

Jeśli kontynuowana będzie ucieczka inwestorów od ryzykownych aktywów, to do końca tygodnia możemy być świadkami dalszych spadków złotego. Kluczowy opór dla EUR/PLN to 3,85.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu