Eurocash gra twardo

WIS
opublikowano: 12-10-2010, 00:00

Luis Amaral nie przekonał zarządu Emperii do połączenia sił. Teraz kusi więc jej akcjonariuszy.

Luis Amaral nie przekonał zarządu Emperii do połączenia sił. Teraz kusi więc jej akcjonariuszy.

Pierwsze podejście Eurocasha do przejęcia Emperii się nie powiodło, lecz spółka nie rezygnuje. Eurocash opublikował prospekt emisyjny, zgodnie z którym przeprowadzi w listopadzie ofertę publiczną do 51 mln akcji serii K, kierowaną do akcjonariuszy Emperii. Proponuje wymianę posiadanych przez nich akcji na akcje nowej emisji Eurocasha. Gdyby wszystkie oferowane akcje zostały objęte, Eurocash uzyskałby kontrolę nad 89,9 proc. akcji Emperii.

— Kształt oferty daje akcjonariuszom Emperii możliwość podjęcia indywidualnej decyzji, niezależnie od rekomendacji zarządu spółki, czy decyzji WZA. Każdy z nich może zdecydować, co uważa za lepsze — uzasadnia prezes Luis Amaral.

— Biorąc pod uwagę wypowiedzi zarządu Emperii i dostępne informacje na temat akcjonariatu spółki, można szacować, że Eurocash może liczyć jedynie na przejęcie nieco ponad 40 proc. akcji Emperii pozostających w wolnym obrocie. Mało prawdopodobne jest, że na ofertę Euroashu odpowiedzą zarządzający i założyciele Emperii. Trudno powiedzieć, jak zachowają się inwestorzy instytucjonalni, którzy kontrolują około 30 proc. akcji — mówi Tomasz Manowiec z Biura Maklerskiego BGŻ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane