Eurodolar testuje opór 1,4650

DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 26-04-2011, 17:03
Obserwuj w MójPB:

Dzisiejszą sesję notowania eurodolara rozpoczęły od przetestowania okolic wsparcia 1,4500. Szybko jednak inwestorzy wykorzystali niższe poziomy do zajęcia długich pozycji na eurodolarze w efekcie czego kurs tej pary walutowej wzrósł do poziomu 1,4650.

Okolice tego poziomu póki, co skutecznie ograniczają dalsze osłabienie dolara w relacji do euro. Wsparcie dla notowań euro stanowiła dziś udana aukcja 3- oraz 6-miesięcznych hiszpańskich bonów skarbowych, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Taki wynik tej oferty pozytywnie wpływa na nastroje na rynku pokazując, że póki, co perspektywa podzielenia przez Hiszpanię losów Grecji czy też Portugalii pozostaje odległa.

Uwaga inwestorów pozostaje skupiona na jutrzejszej decyzji FOMC ws. stóp procentowych oraz komunikacie do niej. Najprawdopodobniej prezes Fed wypowie się dość neutralnie, nie sygnalizując wcześniejszego zacieśniania polityki pieniężnej, co z kolei pozwoliłoby kontynuować dolarowi dalsze osłabienie w relacji do euro.

Dziś z danych makro o godzinie 15:00 poznaliśmy odczyt indeksu S&P/Case-Shiller, który wyniósł w lutym -3,3 proc. r/r, co było wynikiem zgodnym z oczekiwaniami. Z kolei lepiej od prognoz wypadł odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board, który wyniósł 65,4 pkt.

Na krajowym rynku walutowym złoty przez większość sesji umacniał się w relacji do głównych walut. Kurs EUR/PLN spadł do poziomu 3,9275, z kolei USD/PLN zniżkował do 2,6815. Dopiero po godzinie 15:00 krajowa waluta oddała część wcześniejszych zysków. W średnim terminie złoty, wciąż zachowuje potencjał do dalszej aprecjacji.

Z danych makro z Polski poznaliśmy dziś rewizję odczytu rocznej dynamiki PKB, która została potwierdzona na poziomie 3,8 proc. r/r.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.Eurodolar testuje opór 1,4650Eurodolar testuje opór 1,4650

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Polecane