Eurodolar testuje ważny poziom

Zespół GO4X
23-02-2011, 15:42

Wczesnym popołudniem obserwowane od rana wzrosty eurodolara zatrzymały się w okolicach poziomu 1,3740. Poziom ten znajdujący się pobliżu górnej bandy szerokiej konsolidacji, w której poruszają się notowania EUR/USD, był kilkakrotnie nieskutecznie testowany.

Po 14.00 kurs głównej pary walutowej zawrócił i do 15.00 osunął się nieznacznie w okolice 1,3720 . Jeśli eurodolar pokona górne ograniczenie konsolidacji, następny ważny opór stanowić będą dopiero szczyty z początku miesiąca, które położone są w okolicach 1,3850.

Dziś przed południem Eurostat opublikował dane dotyczące nowych zamówień w przemyśle w strefie euro. Ich dynamika ukształtowała się w grudniu na poziomie 2,1 proc. w ujęciu miesięcznym 18,5 proc. w ujęciu rocznym. Odczyt przybrał wartość przekraczającą oczekiwania, które zakładały spadek liczby zmówień o 1 proc. m/m i  wzrost o 16,2 proc. r/r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zespół GO4X

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Eurodolar testuje ważny poziom