Euroobligacje za 500 mln euro

BAW
06-07-2017, 22:00

Tauron Polska Energia wyemitował euroobligacje o łącznej wartości nominalnej 500 mln euro z terminem wykupu 10 lat.

Fundusze zostaną przeznaczone na zrefinansowanie kosztów budowy i nabycia farm wiatrowych przez jedną ze spółek Grupy, finansowanie inwestycji w segmenciedystrybucji i ogólne cele korporacyjne. Obligacje będą notowane na London Stock Exchange.

— Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy prawie trzykrotna nadsubskrypcja emisji. Celem jest zapewnienie finansowania działalności Grupy, dywersyfikacjajego źródeł i wydłużenie średnioważonego terminu zapadalności długu. Przeprowadzenie emisji ma na celu optymalizowanie zarządzania długiem Grupy Tauron i nie stanowi dodatkowego zadłużenia w stosunku do założeń przyjętych w strategii opublikowanej we wrześniu 2016 r. — mówi Filip Grzegorczyk, prezes Tauronu Polskiej Energii. Euroobligacje zostały objęte przez ponad trzydziestu inwestorów. Niemal połowa oferty trafiła do Wielkiej Brytanii, 14 proc. do z Niemiec, a 11 proc. objęły podmioty krajowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Euroobligacje za 500 mln euro