Europa może być czarnym koniem

Giełdy europejskie mogą sprawić w tym roku największą niespodziankę spośród wszystkich głównych rynków akcji — uważa bank BofA ML.

Europejskie rynki akcji zaskoczą pozytywnie, jeśli globalny wzrost przerośnie oczekiwania, a w sferze polityki nie będzie przykrych niespodzianek — napisali w nocie do klientów stratedzy Bank od America Merrill Lynch (BofA ML). Ich zdaniem, wyniki spółek ze Starego Kontynentu są najsilniej związane z dynamiką globalnego wzrostu, a tymczasem pozycjonowanie inwestorów jest na tym rynku raczej ostrożne.

Specjaliści banku doradzają inwestorom pozycjonować się pod globalne przyspieszenie inflacji, na czym powinny korzystać akcje i dolar. Wśród obligacji relatywnie najlepiej spisywać się powinny te o krótkich terminach zapadalności. Autorzy raportu utrzymali negatywne podejście do amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych ze względu na zbyt niskie oczekiwania co do podwyżek stóp procentowych przez Fed.

Dolar nadal powinien się wzmacniać, jednak po ostatnich komentarzach Donalda Trumpa droga w górę będzie wyboista. Pozytywnie stratedzy BofA ML podchodzą także do azjatyckich rynków akcji, zarówno wschodzących, wspieranych przez globalne ożywienie, jak i japońskiego, któremu sprzyjać powinien słaby jen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu