Europa: na giełdach dominują mieszane nastroje

Marek Druś
opublikowano: 18-07-2002, 15:49

Na europejskich giełdach panują mieszane nastroje. W Londynie i Paryżu utrzymują się wzrosty głównych indeksów. Gorsze nastroje panują na giełdzie we Frankfurcie. Wzrostowi popytu nie sprzyja negatywne otwarcie notowań na giełdach w USA.

Dla europejskich rynków duże znaczenie miały w czwartek wyniki Nokii. Akcje fińskiego koncernu tanieją w związku z redukcją prognozy sprzedaży telefonów komórkowych. Nie pomogła im poprawa kwartalnego zysku spółki.

Na giełdzie paryskiej dużym popytem cieszą się akcje Alcatela, jednego z największych europejskich producentów sprzętu telekomunikacyjnego. Po zmianie na stanowisku dyrektora finansowego rośnie cena papierów Vivendi Universal. Do pogorszenia nastrojów inwestorów przyczynił się jednak BNP Paribas, największy francuski bank. Spółka poinformowała przed sesja o spadku kwartalnego zysku o ponad 45 proc.

W Londynie drożeją akcje piątego europejskiego operatora komórkowego, mmO2. Spółka poinformowała o poprawie kwartalnych przychodów oraz większej niż oczekiwano liczbie nowych klientów.

Na niemieckiej giełdzie dużym popytem cieszą się papiery DaimlerChryslera. Koncern podwyższył prognozę tegorocznych zysków, co jest efektem wprowadzenia przez spółkę programu redukcji kosztów. ‘

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: na giełdach dominują mieszane nastroje