Europa: nastroje na giełdach nadal słabe

Tomasz Furman
opublikowano: 29-10-2001, 12:22

Przeceny do jakich doszło w piątek na Nasdaq i dzisiejsze na rynkach azjatyckich najwyraźniej nie zachęciły inwestorów działających w Europie do zgłaszania zleceń kupna. W rezultacie niemal wszędzie przeważa dziś podaż. Spośród największych giełd europejskich stosunkowo najgorsza sytuacja panuje na parkiecie frankfurckim. DAX Xetra tracił dziś już nawet ponad dwa procent. Trudno jednak o lepsze wyniki skoro w gronie trzydziestu największych spółek, żadna nie zyskuje na wartości. Liderami przecen są m.in. spółki motoryzacyjne na czele z Volkswagenem, Manem i BMW.

Powodów do zadowolenia nie mogą mieć również inwestorzy działający na innych rynkach. Na wartości tracą przede wszystkim walory przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, w tym narodowi operatorzy z Francji i Włoch. Przy okazji przecenie ulegają producenci telefonów tj. Alcatel i Nokia. Na tym tle dobrze wyglądają za to notowania spółek petrochemicznych i niektórych banków, zwłaszcza tych największych.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: nastroje na giełdach nadal słabe