Europa: wiara w poprawę koniunktury wywołała popyt

Marek Druś
19-03-2002, 11:56

Na europejskich giełdach przeważa popyt. Inwestorzy spodziewają się, że szef Fed Alan Greenspan potwierdzi dzisiaj wiadomości o szybszej niż oczekiwano poprawie sytuacji gospodarczej w USA i na świecie.

Rosną kursy szerokiej gamy spółek, m.in. przedstawicieli branży motoryzacyjnej, wydobywczej oraz technologicznej. Spadają kursy telekomów, wobec których odżyły obawy związane z ich olbrzymim zadłużeniem.

Na giełdzie frankfurckiej drożeją akcje DaimlerChryslera i BMW. Druga ze spółek poinformowała we wtorek, że w 2002 roku, trzeci raz z rzędu poprawi zysk. Na giełdzie w Sztokholmie drożeją udziały Volvo dzięki podniesieniu ich ceny docelowej przez UBS Warburg.

Drożeją akcje BP. Spowodował to pierwszy od sześciu miesięcy wzrost kursu ropy powyżej 25 USD za baryłkę. Po wzroście ceny kontraktów na miedź w USA, rośnie również cena papierów koncernu wydobywczego Anglo American.

Spada kurs France Telecom i Deutsche Telekom. Druga ze spółek przesunęła w poniedziałek termin redukcji zadłużenia o rok. Może to spowodować obniżenie jej ratingu kredytowego. Zapowiedź zmniejszenia przez DT wydatków kapitałowych spowodowało tymczasem spadek kursu Alcatela.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Europa: wiara w poprawę koniunktury wywołała popyt