Europejscy inwestorzy grają pod cięcie stóp

Marek Druś
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Europejskie giełdy poszły mocno w górę. Zdecydowały o tym dobre wyniki największych spółek oraz rosnące przekonanie, że ostatnie dane makro przemawiają za cięciem stóp procentowych w USA w październiku. Z 18 indeksów branżowych najmocniej, o ponad 3 proc., szedł w górę wskaźnik spółek telekomunikacyjnych. Popyt na ich akcje wywołała zapowiedź wzrostu marży France Telecom, która wcześniej prognozowała jej spadek. Walory spółki telekomunikacyjnej drożały najmocniej od ponad 4 lat. W górę poszły także kursy Vodafone i Deutsche Telekom. Dzięki lepszym wynikom mocno zdrożał ABB. Podobnie było z Daimlerem i Shellem.

Sesje w USA rozpoczęły się niewielkim spadkiem. Inwestorzy czekali na dane o sprzedaży nowych domów. Zamówienia na dobra trwałe, wbrew oczekiwaniom, spadły drugi miesiąc z rzędu. Przed rozpoczęciem handlu wyniki podała m.in. Motorola. Zysk spółki zmniejszył się o 94 proc., ale prognoza na kolejny kwartał była lepsza niż oczekiwano. Kurs poszedł w górę.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu