Europejskie indeksy odrobiły straty

Przemek Barankiewicz
28-06-2001, 14:14

Po fatalnym początku notowań europejskie giełdy zdołały odrobić straty. Nieoczekiwanie poprawiła się sytuacja w sektorze telekomunikacyjnym. Na plusie jest już kurs fińskiej Nokii, która była jednym z powodów porannych spadków.

Optymizm inwestorów wywołały wzrosty na rynku terminowym za oceanem. Możliwe więc, że USA z jednodniowym opóźnieniem zareaguje na cięcie stóp przez Fed.

Akcje Nokii, największego producenta telefonów komórkowych, odrobiły 3-proc. stratę z początku notowań. Fińska firma zwolni 1 tys. pracowników w dziale zajmującym się budową szybkich sieci dla telefonii mobilnej.

Poprawiła się sytuacja na giełdzie paryskiej, chociaż wskaźnik czerwcowych nastrojów w biznesie okazał się najgorszy od 2 lat.

Nadal pikują w dół ceny akcji spółek naftowych. Powodem jest znaczna obniżka rynkowych cen ropy. Po ok. 4 proc. tracą już udziałowcy British Petroleum, Shell T&T, Royal Dutch Shell i Total Fina Elf.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Europejskie indeksy odrobiły straty