Europejskie indeksy polubiły zieleń

Anna Palczewska
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Wtorkowa korekta w niewielkim stopniu osłabiła morale byków. Środowe notowania na trzech największych zachodnioeuropejskich giełdach rozpoczęły się niewielkimi wzrostami. Nastroje poprawiły spekulacje dotyczące przyszłości brytyjskiego koncernu Cadbury. Jak podał "The Wall Street Journal", firma może otrzymać propozycję przejęcia lub nawiązania współpracy z Hershey i Ferrero. Zwyżkował też kurs Royal Ahold. Holenderski właściciel sieci sklepów spożywczych pochwalił się zyskiem kwartalnym znacznie wyższym od oczekiwań analityków. Dodatkowo, spółka zapowiedziała redukcję wydatków i zakończenie restrukturyzacji przed 2013 r. Odbicie na rynku surowcowym sprzyjało kursom spółek wydobywczych i paliwowych.

Na nastroje inwestorów amerykańskich negatywnie wpłynęły informacje z rynku nieruchomości w USA. Liczba rozpoczętych budów obniżyła się aż o 10,6 proc. Z kolei indeks wniosków o kredyt hipoteczny spadł w tygodniu zakończonym 13 listopada o 2,5 proc. Po raz kolejny nie najlepszy początek handlu w USA nie był wyrokiem i indeksy z Wall Street zaczęły odrabiać straty.

Anna Palczewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europejskie indeksy polubiły zieleń