Czytasz dzięki

Europejskie rynki akcji wyraźnie rosną

opublikowano: 24-03-2020, 10:57

Indeksy europejskich rynków akcji idą mocno w górę pod wpływem nadziei, że ogłoszona stymulacja monetarna i fiskalna pomoże ograniczyć straty spowodowane przez epidemię koronawirusa.

Paneuropejski Euro Stoxx 600, dla którego marzec będzie najgorszym miesiącem od 1987 roku, idzie w górę o 4,8 proc. Giełda we Frankfurcie rośnie o prawie 5,5 proc. pomimo tego, że odczyt PMI potwierdził iż gospodarka Niemiec zmierza ku ostrej recesji. Główny indeks rynku akcji w Paryżu rośnie o ponad 4 proc., a w Londynie FTSE 100 idzie w górę o 3,7 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wśród sektorów, korzystających we wtorek z poprawy nastrojów, są podróże i turystyka. Indeks branży spadł o ponad 50 proc. od początku roku, we wtorek rośnie o ponad 4 proc. Duża przewaga popytu widoczna jest również w sektorze górnictwa, energii i ubezpieczeń.

Nastrojom w Europie sprzyja także brak straszaka w postaci spadku kontraktów na indeksy rynków akcji w USA. Kontrakt na S&P500 rośnie obecnie o maksymalny dopuszczalny limit. Kontrakt na DJIA zyskuje aż 930 pkt.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane