Czytasz dzięki

Eurosport będzie transmitował Olimpiady

opublikowano: 29-06-2015, 15:30

Prawa telewizyjne do transmisji wydarzeń z igrzysk olimpijskich zostały przyznane spółce Discovery Communications, właścicielowi Eurosportu. Wartość umowy przekracza 1,45 mld USD, donosi serwis BBC.

Prawa do nadawania transmisji w Europie są obecnie podzielone na poszczególne kraje.

Bloomberg

Umowa będzie obowiązywać dla większości krajów Europy od 2018 r., zaś w przypadku Francji i Wielkiej Brytanii, od 2022 r. i termin jej wygaśnięcia przypada na 2024 r. 

Thomas Bach, prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, stwierdził że  "…przychody uzyskane z tego długoterminowego partnerstwa będą dystrybuowane przez MKOl w całym Ruchu Olimpijskim w celu wspierania rozwoju sportu na całym świecie".

Discovery ma zapewnić transmisję minimum 200 godzin z letnich i 100 godzin z zimowych igrzysk w ogólnodostępnych pasmach w czasie trwania zawodów. Stacja może udzielać wydzierżawiać prawa do transmisji zainteresowanym stacjom.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane