EUROszansa dla Lubelszczyzny

ANB
opublikowano: 29-08-2012, 00:00

Pieniądze ze Szwajcarii pomogą przedsiębiorcom z woj. lubelskiego wystartować z działalnością gospodarczą w turystyce.

33 osoby z woj. lubelskiego otrzymają po 12 tys. CHF na założenie działalności gospodarczej w zakresie turystyki na obszarach wiejskich na terenie powiatu puławskiego (gminy Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Wąwolnica, Żyrzyn, Puławy — z wyłączeniem Miasta Puławy) lub gminy Wojciechów w powiecie lubelskim. Będzie to możliwe za sprawą projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny — budowanie konsensu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego Nałęczów — Puławy — Kazimierz Dolny” realizowanego przez Lubelski Ośrodek Samopomocy.

Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach programu współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W toku są już dwie pierwsze edycje EUROszansy, obecnie trwa rekrutacja do trzeciej — zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze do końca sierpnia. W każdej turze może wziąć udział do 20 osób, przy czym pierwszeństwo mają rolnicy i osoby bezrobotne. Program podzielony jest na trzy części. Uczestnicy najpierw przechodzą 96-godzinne szkolenie „ABC Przedsiębiorczości” z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz profesjonalnego przygotowania biznesplanów.

W ramach sesji doradczej mogą też liczyć na wsparcie podczas przygotowania wniosku o dofinansowanie działalności gospodarczej. W kolejnym etapie odbywają się spotkania panelowe z przedsiębiorcami i jednodniowa wizyta studyjna w przedsiębiorstwach. Na koniec najlepiej rokujące projekty biznesowe mają szansę otrzymać jednorazową dotację inwestycyjną na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wymagany jest wkład własny w wysokości 30 proc. Prawidłowość wydatkowania dotacji jest monitorowa przez 12 miesięcy. Szczegóły programu i warunki rekrutacji są dostępne na stronie internetowej los.lublin.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu