Eurotel o animatorze i dywidendzie

opublikowano: 21-08-2014, 00:00

Akcja Inwestor

Pytanie w Akcji Inwestor: Jaka była przyczyna zmiany animatora?

Odpowiedź spółki: Zmiana animatora wynikała z otrzymania lepszej oferty handlowej, a jednocześnie oczekiwania spółki co do wyższego poziomu świadczonych usług w zakresie przedmiotu działalności takiego animatora.

Jeden z głównych akcjonariuszy spółki zażądał właśnie zwołania NWZA w celu zrealizowania dyspozycji uchwały nr 4 z WZA z 26 czerwca. Zgłosił też swój projekt uchwały dotyczącej podziału zysku, w którym jest mowa o wypłacie w postaci dywidendy co najmniej 3,15 mln zł (0,84 zł na akcję), a maksymalnie 4,2 mln zł (1,12 zł na akcję). Czy informacja ta oznacza, że rośnie prawdopodobieństwo wypłaty dywidendy przez spółkę w tym roku?

Zgodnie z uchwałami podjętymi na WZA 26 czerwca 2014 roku, NWZA powinno być zwołane do końca października 2014 r. i podjąć ostateczną decyzję w sprawie podziału zysku za 2013 r. Zgłoszone żądanie jest zgodne z powyższą uchwałą, a sprawa wypłaty dywidendy była przesunięta w czasie w celu uzyskania pełniejszej oceny sytuacji rynkowej i zdolności spółki do wypłaty dywidendy. Intencją takiego przesunięcia nie było niewypłacanie dywidendy, gdyż taka uchwała nie została poddana głosowaniu na WZA. Decyzja o wysokości dywidendy będzie jednak podejmowana już przez samych akcjonariuszy na NWZA.

Zadaj pytanie w Akcji Inwestor na stronie ir.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane