Czytasz dzięki

Euvic i 3S Data Center przejmują itWorks

Fundusz Enterprise Investors sprzedał specjalizującą się w outsourcingu firmę itWorks.

Po siedmiu latach fundusz Enterprise Investors zamknął inwestycję w firmę informatyczną itWorks. Zatrudniającą 220 pracowników spółkę, która specjalizuje się w outsoursingu i integracji, odkupiły od niego dwa inne podmioty IT: Euvic i 3S Data Center. Dwa lata temu Enterprise Investors zakupiło za 86 mln zł większościowy pakiet udziałów w tej ostatniej spółce. 

Po zamknięciu transkacji (strony nie podaja jej wartości) Euvic i 3S będą posiadały po 50 proc. akcji. Technicznie to gliwicki Euvic najpierw odkupił 100 proc. udziałów w itWorks od Enterprise Investors, a następnie połowę z nich odsprzedał katowickiemu partnerowi. Jak widać, obie firmy pochodzą z Górnego Śląska.  

itWorks ma już nowy zarząd. Prezesem firmy został Wojciech Wolny, szef Euvic. Władze uzupełniają: Marek Faszczewski, który reprezentuje 3S oraz Bartosz Ćwikliński (wcześniej prezes spółki) i Zbigniew Ciukaj. 

- Wyraźnie rysuje się zakres odpowiedzialności poszczególnych inwestorów. 3S stworzy szereg wartości dodanych dla obszaru data center, a Euvic będzie naturalnym partnerem w zakresie outsourcingu oraz rozwoju produktów Atmosfera ITSM. Dostrzegam wiele sfer, w których Euvic może uczyć się i czerpać z doświadczeń tej spółki.  Chcemy nadać jej rozwojowi większej dynamiki poprzez zmianę modelu działania w kilku kluczowych obszarach – mówi Wojciech Wolny.

Grupa Euvic na czele której stoi to jednej z najszybciej rozwijających się podmiotów IT na polskim rynku. Działa w modelu federacyjnym, skupiając mniejsze spółki IT, które działając razem mogą ubiegać się o większe zamówienia i korzystać z efektów synergii. Grupa zatrudnia obecnie ok. 1,5 tys. osób. Natomiast 3S to spółka telekomunikacyjna, która dysponuje 3,3 tys. własnej sieci światłowodowej i posiada 5 centrów danych o łącznej powierzchni ponad 4 tys. metrów kwadratowych. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane