Ewa Radkowska-Świętoń będzie prezesem Skarbca

11-08-2017, 07:15
aktualizacja: 11-08-2017, 07:19

Ewa Radkowska-Świętoń od 1 października 2017 r. będzie pełnić funkcję prezesa Skarbca TFI.

Ewa Radkowska-Świętoń jest absolwentką Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pracę na rynku kapitałowym rozpoczęła w 1995 roku jako analityk akcji w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego. W latach 1996-2007 związana była z ING Investment Management Polska  jako zarządzająca portfelami i funduszami inwestycyjnymi oraz p.o Dyrektorem Departamentu Inwestycji. Następnie, w latach 2007-2008 pełniła funkcję zarządzającej w Aviva Investors Poland. Od 2008 roku związana była z Nationale Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne  (dawne ING Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.), najpierw jako członek Zzarządu, dyrektor ds. zarządzania portfelem, a następnie jako wiceprezes zarządu, dyrektor ds. inwestycji.

- Cieszę się, że już niedługo dołączę do zespołu Skarbiec TFI. Bardzo dobre wyniki zarówno spółki, a przede wszystkim zarządzanych funduszy świadczą o sile firmy. To ogromny potencjał, który mam nadzieję pomóc rozwijać - mówi Ewa Radkowska-Świętoń.

Do 30 września prezesem Skarbca Holdingu oraz zależnego Skarbca TFI będzie Marek Rybiec. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ewa Radkowska-Świętoń będzie prezesem Skarbca