Czytasz dzięki

Exact Systems wjeżdża do Azji

opublikowano: 24-02-2016, 22:00

Polska firma od podstaw tworzy spółkę w Chinach. Do ekspansji zachęcił ją m.in. rosnący tam rynek motoryzacyjny.

Exact Systems zajmuje się kontrolą jakości części i akcesoriów samochodowych i produkowanych aut. Chiny są 12. krajem, w którym firma tworzy spółkę zależną. Przedstawicielstwo otrzymało już zgodę miejscowego sądu rejestrowego na działanie i w najbliższych dniach ma otrzymać licencję biznesową Exact Systems China. W związku z nową inwestycją firma planuje zatrudnić do końca 2016 r. 100 osób. Paweł Gos, prezes Exact Systems, podkreśla, że chińska gospodarka mimo spowolnienia nadal utrzymuje kilkuprocentowy wzrost PKB.

Dzięki naszej obecności na rynku chińskim będziemy mogli wspierać także polskich dostawców, którzy dostarczają swoje części i komponenty tamtejszym producentom samochodów — mówi Paweł Gos, prezes Exact Systems.
Zobacz więcej

POMOŻEMY:

Dzięki naszej obecności na rynku chińskim będziemy mogli wspierać także polskich dostawców, którzy dostarczają swoje części i komponenty tamtejszym producentom samochodów — mówi Paweł Gos, prezes Exact Systems. Marek Wiśniewski

— Cały czas mamy również do czynienia ze wzrostem produkcji i sprzedaży pojazdów w Chinach. Zgodnie z prognozami ma się to utrzymać w najbliższych latach. Warto podkreślić, że chodzi nie tylko o wciąż wzrastającą lokalną produkcję i sprzedaż marek zachodnioeuropejskich i amerykańskich, ale także rodzimych. W 2015 r. sprzedaż chińskich marek samochodów osobowych osiągnęła 8,7 milionów, o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Tym samym rodzime marki osiągnęły ponad 41 proc. udziału w całkowitej sprzedaży samochodów osobowych w Chinach. Wszystkie te elementy stanowią znakomity grunt do ekspansji na ten odległy rynek — mówi Paweł Gos.

Jego zdaniem, w Chinach w tempie dwucyfrowym rośnie sprzedaż detaliczna, której pochodną jest wzrost konsumpcji, a zatem także wzrost sprzedaży samochodów i związanej z nią produkcji. Firma liczy na co najmniej jeden kontrakt z producentami OEM (oryginalnego wyposażenia) i kilkoma dostawcami części motoryzacyjnych. W pierwszych krokach na nowym rynku ma pomóc wieloletnia współpraca z europejskimi klientami, którzy mają zakłady w Chinach. Poza tym firma pracuje już z filiami chińskich zakładów w Polsce. Spółka informuje, że producenci, którzy współpracują z Exact Systems w Europie, mogą jej zlecać także kontrakty w Chinach. — Dzięki naszej obecności na rynku chińskim będziemy mogli wspierać także polskich dostawców, którzy dostarczają swoje części i komponenty tamtejszym producentom samochodów. Taka pomoc dziesięć tysięcy kilometrów od macierzystych zakładów może okazać się nieocenionym wsparciem i podnosić konkurencyjność polskich fabryk — dodaje Paweł Gos.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy