Excellence ma 2,39 mln zl zysku po trzech kwartałach

opublikowano: 15-11-2021, 08:02

Excellence – polski producent soków, syropów, napojów oraz produktów biobójczych, notowany na NewConnect – po trzech kwartałach 2021 r. osiągnął przychody w wysokości 45 mln zł, czyli o 29 proc. wyższe w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020. Zysk netto wyniósł 2,39 mln zł i wzrósł o 2,33 mln zł.

W wynikach są konsolidowane dane spółki Health Medica, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży suplementów diety – w której Excellence nabył 51 proc. udziałów.

„W 2021 roku bardzo rozszerzyliśmy kanały sprzedaży i tym samym zwiększyliśmy skokowo przychody. Nasza podstawowa działalność – czyli produkcja soków i syropów – jest mocno skalowalna i jesteśmy gotowi na to, by natychmiast dopasować się do większych zamówień czy wprowadzać nowe produkty i serie na rynek. Dlatego możemy szukać nowych obszarów i nisz, w których wykorzystamy nasze przewagi konkurencyjne – jak w obszarze konopi czy zdrowia. Produkty na bazie konopi to bardzo perspektywiczny rynek, na którym możemy zbudować silną pozycję. Jesteśmy najlepsi w liquidach i w tym segmencie chcemy być liderem w produktach konopnych. Dlatego podejmujemy działania, które pozwolą zrealizować taką strategię: powołaliśmy spółkę Excellence Cannabis, która będzie specjalizować się w produkcji wyrobów z olejem cannabis oraz na kryształach CBD – produktów spożywczych, kosmetycznych i suplementów diety. Ponadto zainwestowaliśmy w 10 proc. akcji spółki Polskie Konopie. Będzie ona produkowała artykuły spożywcze z dodatkiem konopi, suplementy diety, a także rozpocznie sprzedaż wyrobów farmaceutycznych i medycznych oraz kosmetyków na bazie konopi. Naszym celem jest opracowanie unikatowych produktów, uruchomienie kanałów sprzedaży i bezpośredniego dotarcia do odbiorcy, a także w przyszłości bazowanie na własnych surowcach. W połączeniu z możliwościami Health Medica, która jest w Grupie Excellence i pracuje nad nowoczesną platformą internetowej sprzedaży suplementów diety, widzimy istotne synergie i możliwości rozwoju w nowych segmentach” – powiedział Dariusz Polinceusz, prezes Excellence.

O godz. 11 zapraszamy na czat inwestorski ze spółką Excellence>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane