Faber brnie dalej

opublikowano: 18-10-2017, 17:42
aktualizacja: 18-10-2017, 17:43

Znany szwajcarski inwestor Marc Faber wywołał kontrowersje swoim październikowym newsletterem, w którym stwierdził, że Ameryka jest taka jaka jest głównie dzięki temu, że kieruje nią biała rasa. W kolejnych wypowiedziach podtrzymuje ten pogląd.

Faber stwierdził w rozmowie z MarketWatch, że USA byłyby innym państwem gdyby skolonizowali je Afrykanie, a nie Europejczycy.

Zobacz więcej

Marc Faber

- Nie twierdzę, że byłyby lepsze. Mówię tylko, że postęp byłby inny – stwierdził.
Zapytany, dlaczego postęp byłby gorszy, odpowiedział, że to „Europejczycy przynieśli naukę do Ameryki. Przynieśli techniczne umiejętności... Nie jestem pewien, czy Afrykanie zrobiliby to tak – powiedział.

Szwajcar jest przekonany, że „Afrykanie będą zawsze używać wymówiki bycia prześladowanymi na wyjaśnienie swojej sytuacji ekonomicznej, twierdząc, że to wina kolonistów”.

- Byłoby im znacznie lepiej w systemie zachodniego kolonializmu – powiedzał Faber w rozmowie z MarketWatch.

Podkreślił, że spodziewał się reperkusji za swoje poglądy. Oczekuje także, że zostanie wyrzucony z instytucji, które go zatrudniały. Ujawnił, że już otrzymał od kanadyjskiej firmy inwestycyjnej Sprott prośbę o odejście z rady dyrektorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu