Faber: Dziękuję Bogu, że Ameryką rządzą biali

opublikowano: 18-10-2017, 08:27

Znany rynkowy czarnowidz, Marc Faber w swoim najnowszym biuletynie wywołał spore kontrowersje i falę oburzenia stwierdzając, że Ameryka jest taka jaka jest głównie dzięki temu, że kieruje nią biała rasa, donosi serwis CNBC.

Legendarny inwestor, który ze względu na swoje czarne prognozy nazwany został „Dr Zagłada” skupił się w aktualnym wydaniu opiniotwórczego biuletynu "The Gloom, Boom & Doom Report” na tematach związanych z wydarzeniami dotyczącymi konfliktów rasowych w całych Stanach Zjednoczonych. Faber napisał, że USA wyglądałyby jak Zimbabwe, gdyby zamieszkiwały ją czarne osoby a nie biali. 

Zobacz więcej

Marc Faber

Bloomberg

Zobacz także

"…Dziękuję Bogu, że biali zamieszkują Amerykę, a nie czarni. W przeciwnym razie Stany Zjednoczone wyglądałyby jak Zimbabwe. Przynajmniej Ameryka cieszyła się 200-letnim słońcem gospodarczym i politycznym pod białą większością głosów" - napisał Faber w publikacji.

Twierdzi on, że nie jest rasistą, ale rzeczywistość - niezależnie od jej politycznej niepoprawności – nie może być fałszowana i musi być wyraźnie pokazywana.

Jeśli stwierdzenie faktów historycznych czyni ze mnie rasistę, to przypuszczam, że jestem rasistą – skomentował Faber w emailu przesłanym CNBC..

Faber, który był dyrektorem zarządzającym w Drexel Burnham Lambert do 1990 r., znany jest z niedźwiedziego nastawienia i tego, co sam nazywa „przeciwnymi poglądami rynkowymi”.

Jego opinia spotkała się z falą krytyki, a inwestor zmuszony został do opuszczenia co najmniej trzech rad firm, w tym Sprott, Novagold Resources i Ivanhoe Mines.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu