Facebook buduje nową "wioskę"

ŁO
aktualizacja: 11-07-2017, 14:04

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie chce zbudować nowy kampus w Kalifornii dla swoich pracowników i lokalnej ludności.

Facebook zaledwie dwa lata temu przeniósł się do swojej aktualnej siedziby w Menlo Park. W piątek koncern ogłosił plan budowy „Willow Campus”. To coś więcej niż kolejne biura dla pracowników.  

Projekt nowego kompleksu Facebooka
Zobacz więcej

Projekt nowego kompleksu Facebooka

Fot. Facebook

Nowy kampus usytuowany będzie zaraz obok obecnego kompleksu biurowego Facebooka. Kalifornijska firma poinformowała, że znajdzie się tam miejsce m.in. dla sklepu spożywczego, apteki i 1,5 tys. mieszkań, z czego ponad 200 będzie wynajętych poniżej stawek rynkowych.  

Kompleks będzie otwarty także dla tych, którzy nie są na liście pracowników Facebooka. Serwis Recode zaznacza, że na razie nie jest jasne, czy z powierzchni biurowej korzystał będzie tylko Facebook. Budowa ma być ukończona do 2021 r. 

Facebook potrzebuje przestrzeni, bo koncern systematycznie się rozrasta. Pod koniec czerwca portal pochwalił się, że ma już 2 mld użytkowników, którzy każdego miesiąca korzystając z usług serwisu.

Gigant branży mediów społecznościowych zatrudnia prawie 19 tys. pracowników i posiada kilkadziesiąt biur na całym świcie, w tym w Warszawie.

Poniżej film prezentujący plany budowlane Facebooka. Rysunki nowego kompleksu widoczne są od 2 minuty 35 sekund.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Facebook buduje nową "wioskę"