Facebook dogadał się z News Corp

opublikowano: 16-03-2021, 06:34

Właściciel Facebooka zawarł trzyletnią umowę z koncernem medialnym News Corp w Australii i  będzie mu płacił za dostęp do wykorzystywanych informacji prasowych.

Umowa dotyczy korzystania przez Facebooka z artykułów publikowanych przez gazety The Australian, the Daily Telegraph, the Herald Sun oraz Courier-Mail. Odrębną umowę z Facebookiem zawarło także Sky News Australia, które również jest kontrolowane przez News Corp.

Umowa koncernu medialnego z największym na świecie serwisem społecznościowym została zawarta kilka tygodni po przyjęciu w Australii pierwszego na świecie prawa zmuszającego media społecznościowe do płacenia za wykorzystywane treści prasowe.

News Corp, który jest kolebką globalnego imperium medialnego Ruperta Murdocha, nie ujawnił wartości umowy. News Corp Australia kontroluje ok. 70 proc. rynku prasowego w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane